D’S Damat koleksiyonları %100 yerli yüksek kalitede kumaşlar ile Türkiye’de üretiliyor.

Takım Elbise Giymenin İncelikleri

Yazan
E

rkek giyiminde şıklık denilince ilk akla gelen kombin takım elbiseler oluyor. Modası asla geçmeyecek bir parça olan takım elbise giyiminde bazı detaylara dikkat ederek görünümünüzü daha kusursuz kılabilirsiniz. D’S damat olarak sektördeki 20 yıla yakın tecrübemiz ile sizlerle takım elbise giyimindeki incelikleri paylaşacağız. Profesyonel ipuçlarımızı uygulayarak takım elbiseniz ile ortamlarda daha özgüvenli bir duruş sergileyebilirsiniz!

Takım Elbisenizi Mutlaka Kaliteli Bir Gömlek, Kemer ve Ayakkabı ile Tamamlayın! İyi bir gömlek, şık bir kemer ve kemeriniz ile uyumlu klasik bir ayakkabı; takım elbise kombinlerinin olmazsa olmazı diyebiliriz. Aynı zamanda bu üçlü takım elbise giyme inceliklerinin de önemli bir detayı. Dolayısı ile takım elbise seçimine göstereceğiniz özen en az birlikte kullanılacak parçalara da gösterilmeli. Şimdi gelelim bu parçaları seçerken dikkat etmeniz gerekenlere; takım elbisenizin içine mutlaka açık renk ve terletmeyen gömlek modellerini seçmeli, gömleğin potluk yapmaması için de slim fit kalıpları tercih etmelisiniz. Kemer ve ayakkabı uyumuna dikkat etmeli, renk tonlarının hemen hemen aynı tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Kravat, mendil gibi aksesuarlar kullanacaksanız da yine gömlek rengi ile uyumlu tasarımlara yönelmelisiniz.

Takım Elbisenizin Rengini Giyeceğiniz Ortama Uygun Olarak Seçmeye Dikkat Edin!

Eğer resmi bir ortam için takım elbise giyecekseniz mutlaka koyu renkleri seçmelisiniz. Siyah ve gri gibi renkleri özel günler için dolabınızda mutlaka bulundurmanızı öneriyoruz. Ofis günlük kullanımı, iş yemekleri ve toplantıları için daha açık tonlar tercih edilebilir. Ekoseli takım elbiseler bu anlamda biçilmiş kaftan olacaktır. Omuz Kısmının Tam Oturduğundan Emin Olun! İyi bir takım elbisenin göstergesi kesinlikle kalıbıdır. Özellikle ceket omuzlarının tam oturduğundan emin olunmalı; ceket omuz dikişlerinin omuz hizası ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Kravatın Rengini, Genişliğini ve Yaka Dengesini İyi Ayarlayın!

Kravat seçerken mutlaka takım elbise renginden koyu olan renkleri seçmelisiniz. Kravat genişliğini ise hem gömlek yakanıza uygun olarak hem de ceketinizin yakası ile dengeli olacak şekilde ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Ceket yaka genişliği dar ise geniş kravatlardan kaçınmalı, geniş yakalı ceketlerde de dar kravat modellerinden kaçınmalısınız.

Takım Elbise Kombininiz Hazır, Peki Ya Sonrası?

Takım elbise kombinleri için dikkat etmeniz gerekenleri yazdık. Tüm bunları uygulayıp mükemmel görünümü yakaladınız fakat kullanım sırasında da birkaç ince detayı bilmenizde fayda var. Takım elbise ceketinizi ayakta iken mutlaka önü kapalı kullanmalı, otururken düğmeleri açmalısınız. Kullandığınız aksesuarların takım elbisenize uygun olmasına özen göstermeli, kol saati kullanacaksanız klasik analog saatleri tercih etmelisiniz. Pantolon altına giyeceğiniz çorabın uzunluğunu da iyi ayarlamalı, oturduğunuzda teninizin gözükmemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca pantolonunuzun modern görünmesi için paça tadilatında boy kısmını ayakkabının hemen üzerinde bitecek şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.