D’S Damat koleksiyonları %100 yerli yüksek kalitede kumaşlar ile Türkiye’de üretiliyor.

Smokin Satın Alma Rehberi

Yazan
D

üğün hazırlığı içerisinde en önemli aşamalardan birisi smokin seçimidir. Smokin seçimi yapmadan önce biraz ön araştırma yapmanızda fayda olabilir. Çünkü hayatınızın bu en önemli gününde giyeceğiniz tek kıyafetin kusursuz ve rahat olması gerekmektedir. Hem şıklığı hem de konforu bir arada bulabileceğiniz bir damatlık modeli için size yardımcı olabilecek birkaç püf noktasından bahsedeceğiz.

Smokin seçerken ilk dikkat edilmesi gereken bedeninize uygun kalıbı seçmektir. Kalıp dışında ikinci önemli detay ise kumaşın kalitesidir. Kalıp ve kumaş sonrası ceket yaka tipi belirlenmelidir. Kırlangıç yaka veya şal yaka düğün için en çok tercih edilenlerdendir. Gösterişli bir görünüm arıyorsanız kırlangıç yaka tercih edebilirsiniz. En iyi kumaşlarla titizlikle hazırlanan D’S damat smokin takımlar üzerinize tam oturan kalıpları ile sizi en özel gününüzde mükemmel kılar. Fotoğraf çekimlerinde stilinize ayrı bir zarafet ve şıklık katan şal yaka ceketler, üzerinize tam oturan pantolonlar ve şık detaylara sahip aksesuarlarla gecenin yıldızı olacağınız bir hazırlığa işin uzmanı ile başlamaya ne dersiniz?

Smokin Stiline Şıklık ve Zarafet Katıyoruz!

Smokin seçiminde bir diğer önemli püf nokta smokinin rengine karar verilmesidir. Bunu satın alma aşamasına gelmeden yapmanız son anda kararsızlık yaşama gibi durumların da önüne geçecektir. Smokininizin rengini düğün tipine ve yapacağınız yere göre belirlemelisiniz. Kapalı mekan düğünleri için klasik seçimler her zaman daha göz alıcı görünmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden siyah smokinler kapalı mekan düğünleri için en ideal seçimdir. Açık hava veya kır düğünleri için beyaz, açık mavi, lacivert gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Smokin Aksesuarları ile Stilinizi Tamamlayın.

Smokin seçimi için pantolon ve ceket ikilisi tamamsa sıra geldi aksesuarlara. Papyonsuz bir smokin düşünemiyoruz. Şıklığa son dokunuşu yapacak papyon, kuşak ve yaka çiçeği gibi detayları da en iyi şekilde seçmelisiniz. Oturmanız gereken durumlarda pantolon paçanızın kısalacağını hesaba katarak smokin için şık bir çorap seçmeye özen göstermelisiniz. Yaka çiçeği veya mendil; yine düğünün yapılacağı yere ve gelin ile uyumu yakalayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

İşte Dört Dörtlük Bir Damat!

Smokin rengi ve modeline karar verdikten sonra gömlek tercihinizi ve ayakkabı seçiminizi de yaparak hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Dört dörtlük bir damat olmak için yıllardır bu alanda lider olan D’S damat imzasına güvenebilirsiniz. Şıklığa da evet diyenlere! Hem şık bir görünümü hem de konforu sizlerle buluşturan D’S damat smokin takımlar hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için yazdık. Her detayı ile göz alıcı olan erkek smokin modellerimizi gelin daha yakından keşfedelim!