D’S Damat koleksiyonları %100 yerli yüksek kalitede kumaşlar ile Türkiye’de üretiliyor.

Monokrom Giyim Tarzı İle Şıklığı Yakala!

Yazan
S

adece tek renk kullanarak giyim tarzınızda göz alıcı bir şıklığı yakalamak mümkün. Baştan ayağa aynı renkleri kullanarak iddialı bir stil oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? İşte karşınızda monokrom giyim tarzının sırları!Her tarza hitap eden D’S damat koleksiyonları, trendleri en iyi şekilde yakalamak isteyen beylerin favorisi! Birbirinden dikkat çeken tasarımlarıyla her tarzı destekleyen ürünlerimiz bu kez de monokrom stilde kendini gösteriyor. Tarzınız ister klasik ister spor ya da casual olsun her tarzı şık kılacak monokrom giyim detaylarını D’S damat ürünlerinde bulabilirsiniz. Tek renk giyinmenin sıkıcı olduğu yanılgısını kıran monokrom kombinler için merak ettiğiniz her şey bu yazımızda sizi bekliyor. “Monokrom stil ile nasıl şık bir görünüm yakalanır?” sorusunu cevaplamadan önce “monokrom nedir?” kısaca bahsedelim.

Monokrom Nedir? Eski Yunanca bir sözcük olan Monokrom, tek renkten oluşan tasarımları ifade etmektedir. Tek renk ve tonlarından oluşan monokrom akım, birçok alanda karşımıza çıkabiliyor. Moda, ev dekorasyonu, mobilya gibi alanlarda kullanılan tek renkler ve o renklerin tonları monokrom tarz olarak adlandırılıyor.

Monokrom Stil Nasıl Oluşturulur?

Giyim tarzında monokrom stil denildiğinde tek renk tonunun tercih edildiği kombinler anlaşılıyor. Sade ve basit bir görünüm gibi algılansa da aslında bu tarz, sanıldığı kadar kolay değil. Çünkü her renk kullanıldığı kumaş türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, pamuklu kumaşın siyahı ile polyester kumaşın siyahı aynı görünümde olmuyor. Siyah parçaları kombinlemek istediğinizi düşünelim. Pantolon için tercih ettiğiniz siyah renk ile üstüne tercih edeceğiniz parçanın siyahı birbiri ile uyumsuz ise maalesef hayal edilen şıklığa ulaşılamıyor. Bu yüzden monokrom stil oluştururken seçilen parçaların kumaşlarının birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Tek Renk Giyimin Avantajları Tek renk giyim ile modayı takip etme gibi bir endişeniz olmaz. Çünkü bu giyim tarzında her zaman, zamanın ötesinde ve dikkat çeken bir tarzı garantilemiş olursunuz. Tek renk giyim, daha uzun ve daha ince bir görünüm sağladığı için de avantajlıdır. Kıyafetleri tek bir çizgide buluşturan monokrom giyim, kendinden emin bir stil sunmanın da en iyi aracıdır.

Tek Renkle Gelen Şıklık!

Tek renk giyim her ne kadar zorlayıcı ve sıkıcı bir algı yaratsa da aslında daha cesur ve çarpıcı bir görünüm yakalamayı sağlıyor. Gücünü sadelikten alan monokrom giyimi, minimal akımın öne çıkan “az aslında çoktur” cümlesi ile de ifade edebiliriz. Basit ve sade parçalarla yani daha az kıyafetle ve daha az zaman harcayacağınız bir kombinle şık bir stil oluşturabilirsiniz. Tek rengin hakim olduğu veya tek rengin tonlarına yer verilen kombinler, hem zamansız hem de kusursuz görünümün formülünü veriyor.

Monokrom Giyinmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kıyafet kombinlerinizde siz de tek renk giyinmeye özen gösteriyorsanız veya aynı renk kıyafetleri en iyi şekilde kombinliyorsanız monokrom trendini yakalıyorsunuz demektir! Fakat monokrom stili doğru kullanmak için birkaç küçük tüyoyu atlamamakta fayda var. D’S Damat Ürünleri ile Monokrom Stilden Geri Kalmayın! D’S Damat erkek modasına monokrom giyimde de yön vermeye devam ediyor. Monokrom uyumu yakalayacağınız takım elbise modellerimiz, blazer ceket ve pantolonlarımız ile tarzınıza yepyeni bir dokunuş katabilirsiniz. Siz de monokrom kombinlerle stilinizi bir üst seviyeye taşımak için her geçen gün gelişen ürün tasarımlarımızı hemen inceleyin. Güne başlarken ne giyeceğiniz konusunda hem çok fazla düşünmeyin hem de basit kombinlerle şıklığı yakalamanın keyfini hissedin.

İşte Tek Renk Giyinmenin Atlanmaması Gereken İpuçları: • Tarzınızda beyaz monokram stil kullanacaksanız, beyazın tonlarının birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kombinlerden biri vanilya beyazı iken diğerinin optik beyaz olması uyumu yakalamanızı zorlayacak ve arzu edilen şıklığı bozacaktır. • Erkeklerde lacivert ve tonlarının kullanılması ayrı bir hassasiyet ister. Doğru lacivert tonlarını kombinlerseniz tarzınızda bütünlüğü yakalayabilirsiniz. • Monokrom stilde tek dikkat edilmesi gereken kıyafetlerdeki uyum değil kullanılan aksesuarlarında stili tamamlayıcı şekilde seçilmiş olmasıdır. Ayakkabı, şal veya kravat gibi tamamlayıcı aksesuarların da aynı renkte seçilmiş olmasına dikkat edilmelidir. • Kullanacağınız renk her ne olursa olsun seçeceğiniz kıyafetlerde ton farkı olmamalıdır. Buna özellikle siyah, beyaz ve mavi tonlarında hassasiyetle dikkat edilmelidir.